Корисні "дрібниці"

                                                               Корисна інформація
Філософія життя
videoplayback (13).3gp.mp4
MP4 видео/аудио файл 2.2 MB
MP4 видео/аудио файл 3.7 MB
Р.Альварес.pps
Презентация Microsoft Power Point 2.1 MB
Очень поучительная притча! Используйте ее в работе с детьми и коллегами.
притча про кувшин с трещинкой.ppsx
Презентация Microsoft Power Point 2.3 MB

Австралія змінила своє місцерозташування. За 22 роки материк змістився на 1,5 метра на північ.
Про це заявляють вчені, які за допомогою GPS вимірювань відзначили зміщення австралійського континенту на півтора метра на північ.
Сталося це в останні два десятиліття.
За словами фахівців, Австралія зсувається в північно-західному напрямку приблизно на 7 сантиметрів на рік.
Вчені вважають, що цей рух відбувається в зв'язку з тектонічними зрушеннями всередині материка

Феномен Ель-Ніньо, що загрожує Південній Америці небезпечними ураганами, повенями і зсувами, призвів до несподіваного явища в пустелі Атакама на узбережжі Чилі. Найпосушливіше місце на планеті вдруге за рік покрилося яскравим квітковим покровом.
Пустеля Атакама вважається найсухішою на Землі. На її території дощ випадає раз на кілька десятків років. Рівнинна частина пустелі практично позбавлена живих організмів, зустрічаються тільки лишайники, синьо-зелені водорості та дрібні кактуси.







Люди давно замислювалися, яке місце нашої планети є найгарячішим і яка там температура.
Раніше з'ясувати це було неможливо, тому що людині в таких місцях знаходитись було неможливою, а метеостанції та інше обладнання там просто не працює.
Знайти найгарячіше місце на планеті вдалося за допомогою інфрачервоних фотографій, зроблених зі супутника за останні 10 років.







1. Сучасні пасажирські літаки під час девятичасового польоту використовують від 50 до 75 тонн кисню. Стільки ж цієї речовини виробляє 25000-50000 гектарів лісу в процесі фотосинтезу.
2. Один літр морської води містить 25 грамів солі.
3. Атоми водню настільки малі, що якщо їх в кількості 100 мільйонів розмістити в ланцюжок один за одним, вийде довжина лише в один сантиметр.
4. В одній тонні води Світового океану міститься 7 міліграмів золота. Загальна ж сума даного дорогоцінного металу в водах океанів становить 10 мільярдів тонн.
5. У людському організмі приблизно 65-75% води. Вона використовується системами органів для транспортування корисних речовин, регуляції температури і розчинення поживних сполук.
6. Цікаві факти про хімію стосуються нашої планети Земля. Приміром, за останніх 5 століть її маса збільшилася на цілий мільярд тонн. Таку вага додали космічні речовини.
7. Стінки мильного міхура — мабуть, самі тонкі матерії, яку людина здатна побачити неозброєним поглядом. Для прикладу, товщина цигаркового паперу або волоса в кілька тисяч разів товще.
8. Швидкість лопання мильного міхура складає 0.001 секунди. Швидкість ядерної реакції — 0.000 000 000 000 000 001 секунди.
9. Залізо, дуже твердий і міцний матеріал у звичайному його стані, стає газоподібним при температурі 5000 градусів Цельсія.
10. Всього за хвилину Сонце виробляє енергії більше, ніж наша планета витрачає за цілий рік. Але ми не використовуємо її повністю. 19% сонячної енергії поглинає атмосфера, 34% повертається в космос, а лише 47% доходить до Землі.

11. Як не дивно, але краще, ніж повітря звук проводить граніт. Так, якби між людьми була б гранітна стіна (суцільна), вони б чули звуки на відстані одного кілометра. У звичайному житті в подібних умовах звук поширюється лише на сто метрів.
12. Шведський вчений Карл Шеллі є рекордсменом за кількістю відкритих хімічних елементів. На його рахунку хлор, фтор, барій, вольфрам, кисень, марганець, молібден.
Друге місце розділили шведи Яком Берцеліус, Карл Монсандер, англієць Гемфрі Деві і француз Поль Лекок де Буабордан. Їм належить відкриття чверті всіх відомих сучасній науці елементів (тобто по 4 кожному).
13. Найбільший самородок з платини — так званий «Уральський гігант». Його вага становить 7 кілограмів і 860,5 грамів. Зберігається цей гігант в Алмазному фонді Московського Кремля.
14. 16 вересня з 1994 року — Міжнародний день охорони озонового шару, згідно з указом Генеральної асамблеї ООН.
15. Вуглекислий газ, який широко використовується для створення сучасних газованих напоїв, був відкритий англійським вченим Джозефом Прістлі ще в 1767 році. Тоді Прістлі зацікавили бульбашки, утворені при бродінні пива.
16. Танцюючий кальмар — так називається дивовижне блюдо в Японії. Нещодавно спійманого і убитого кальмара кладуть у миску з рисом і перед клієнтом поливають соєвим соусом. При взаємодії з натрієм, який міститься в соєвому соусі, нервові закінчення навіть убитого кальмара починають реагувати. В результаті такої хімічної реакції молюск починає «танцювати» прямо в тарілці.
17. Скатол — органічна сполука, яка відповідає за характерний запах фекалій. Цікавий той факт, що у великих дозах ця речовина має приємний квітковий аромат, яку використовують у харчовій промисловості та парфумерії.






Хрустять суглоби: звідки береться цей звук?



Не турбуйтеся, суглоб не ламається. Вчені вважають, що хрустять суглоби через скупчення в синовіальній рідини пухирців газу. Ця рідина містить у собі кисень, азот і вуглекислий газ. Тому в ті моменти, коли відбувається перерозтягання суглобової сумки або ж робиться різкий рух, гази збираються в пухирці, а потім лопаються, супроводжуючи цей процес ударами.

Хрустять суглоби: шукаємо причину

Причин, через які хрустять суглоби, багато, але найчастіше мова не йде про захворювання і лікування не потрібно.

1. Нерозвиненість зв'язкового апарату — сполучна тканина у дітей не така щільна, як у дорослих, і більш еластична, а м'язовий апарат розвинений слабкіше. Тому по мірі дорослішання суглоби у дитини хрумтять все рідше. 

2. Дисплазія сполучної тканини. У деяких дітей батьки відзначають "слабкі суглоби": часто трапляються вивихи, а в медичній карті стоять такі діагнози, як "сколіоз", "пролапс мітрального клапана", "міопія", "плоскостопість". Основна причина дисплазії — структурна зміна колагену, а також дефіцит компонентів, з яких будується сполучна тканина. Хрустять суглоби з-за того, що суглобові зв'язки розтягуються, а суглоби розбовтуються, в результаті чого деякі елементи хрящових поверхонь, що стикаються. Захворювання носить спадковий характер.

3. Зниження секретируючих функції навколосуглобових сумки. Недолік внутрішньосуглобової (синовіальної) рідини погіршує ковзання і викликає клацання і поскрипування.

4. Запалення суглобів (артрит) призводить до того, що у людини спочатку видозмінюються тканини хряща, з'являються розшарування, тріщини, хрящова тканина стоншується. Потім ці зміни позначаються на кістки: вона покривається наростами, ущільненнями, шипами, надалі відбувається її деформації і викривлення. Деформація суглобової поверхні призводить до того, що хрустять суглоби, до тугоподвижности суглоба, набряків і сильних болів навіть у спокої.

Цікава інформація



230 суглобів налічується в тілі дорослого. А у дітлахів і того більше! За різними даними до 350! З віком деякі зчленування просто зростаються.




Интересные факты о золоте

С незапамятных времен и по сегодняшний день золото имеет широчайшее применение во многих областях человеческой деятельности. Его используют в ювелирной отрасли, финансовом секторе, промышленности и других сферах хозяйствования. В данной статье мы расскажем об интересных, но малоизвестных фактах про этот благородный металл.
К югу от Каира, в песках пустыни, находится старейшая в мире шахта по добыче золота, существующая пять тысяч лет.
В 1947 году американские физики Ингрем, Гесс и Гайдн проводили эксперимент по измерению эффективного сечения поглощения нейтронов ядрами ртути. В качестве побочного эффекта эксперимента было получено около 35 мкг золота. Таким образом, была осуществлена вековая мечта алхимиков — трансмутация ртути в золото. 






Топ-10 фактов о человеке
Прочитав эти 10 фактов о человеке, вы удивитесь, на сколько мало знали о себе до этого. Конечно, о чем-то вы догадывались или предполагали, но ясной картины у вас не было. Настало время исправить ситуацию.
1. Тяжелее всего перенести одиночество в период между 8 и 10 часами ночи.
2. Человек может жить (продолжительное время) лишь при определенной температуре тела. Это 32 (минимум) или 43 (максимум) градусов Цельсия. Кстати говоря – уши всегда холоднее тела, как минимум, на пару градусов.
3. То, как вы воспринимаете вкус определенного блюда, во многом зависит от температуры оного. Чувствительнее всего воспринимается та еда, температура которой 24 градуса.
4. Смеяться куда выгоднее, чем плакать. Когда вы смеетесь – задействуется порядка 20 мышц лица. Плачущий же человек «работает» вдвое большим количеством мышц.
5. В середине статьи порадуем вас статистикой. Всего за сутки у человека, в среднем, выделяется не менее 2 литров поджелудочного сока, 3.5 л. кишечного, а также 3л. желудочного. Слюны – всего 1 литр.
6. Если вы потеряете 12% жидкости – скорее всего умрете, потеря 10% чревата галлюцинациями или обмороком. Утрата влаги в районе 6-8% вызовет лишь сильное головокружение.
7. Хотите выпить? Делайте это лучше между 6 и 8 часами вечера. Именно в это время печень наиболее эффективно разлагает алкоголь.
8. Ногти и волосы интенсивнее всего растут в определенные часы. А именно – ранним вечером, между 4 и 6 часами.
9. Все волосы на теле имеют определенный жизненный цикл. Для волос, которые находятся на лице (ресницы/брови) и подмышками этот срок не превышает 4 месяца. На голове же могут «жить» до 6 лет.
10. Всего у человека 6 органов чувств, некоторые из них обострены лишь 2 часа в сутки (между 17 и 19 часами). Это слух, обоняние и вкус.


Вперше назва "Україна" з'явилася наприкінці XII ст. в Іпатіївському літописі у 1187 році у зв'язку зі смертю в Переяславі князя Володимира Глібовича. У літописі говориться: "...и плакашася по нем всі переяславци... бе бо князь добр и крепок на рати... и о нем же Украина много постона...". За часів Галицько-Волинського князівства його землі одержали назву "Україна", яка пізніше, з XVI ст., вживалася в документах в межах більшості заселених українцями земель, що увійшли до Польщі.



Найстародавнішим істориком на території України вважається один з античних науковців Сириск. У 1908 році на землях античного міста Херсонесе археологи знайшли стелу з текстом III ст. до н.е. Напис вдалося розшифрувати, і з'ясувалося, що стелу було встановлено на честь херсонесіта Сириска, сина Геракліда, увінчаного за історичні дослідження золотим вінком. Нині стела зберігається в Херсонеському історико-архітектурному заповіднику в Севастополі.






Найбільшим транспортним шляхом стародавності, що пролягав на території України, був "шлях з варяг у греки" — система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3000 км, що зв'язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Виникла вона у IX — на початку X ст. і мала велике значення для розвитку внутрішньої і зовнішньої торгівлі Давньої Русі.



Комментариев нет:

Отправить комментарий